Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
45

Багш ажилчид

485

Сурагчидын тоо

12

Үйлчилгээний ажилчид

ИХ ЗАСАГ ЛИЦЕЙ СУРГУУЛЬ

  • 1-12-р ангид математик,6-12-р ангид Хятад, Япон, Солонгос, Орос хэлийг гүнзгийрүүлэн болон сонгон суралцдаг.
  • 4-12-р ангид Мэдээлэл зүйн хичээлийг тусгай хөтөлбөрийн дагуу оруулдаг. Сурагч бүр компьютер дээр ажиллаж, интернетэд холбогдох боломжтой.
  • 1-5-р ангид бүжгийн зааланд тусгай хөтөлбөрийн дагуу мэргэжлийн багш бүжгийн хичээл заадаг.
  • Хүүхэд бүрийн сэтгэхүйг хөгжүүлэх зорилгоор 1-12-р ангид математик сонгоны хичээл ордог.
  • Сурагчдынхаа авъяас билгийг хөгжүүлэх зорилгоор “Морин хуур”, “Төгөлдөр хуур”, “Хэрэглээний программ”, “Илтгэх урлаг”, “Компьютер график дизайн”, “Англи хэлний клуб”, үндэсний хөгжим, загвар зохион бүтээгч, дүрслэх урлаг, найрал дуу, Орос дуу, шатар, бүжиг, сагс зэрэг албан бус сургалтыг зохион байгуулж, жил бүр тайлан тоглолтоо хийдэг уламжлалтай.

Секц дугуйлан

СЕКЦ ДУГУЙЛАН_n
Их Засаг Лицей сургууль 10 төрлийн дугуйлан ажиллуулж байна..

ХУАНЛИ

Өдөр тутмын үйл явдлуудыг календарчилсан хүснэгт

АВТОБУС

Хичээлийн жил эхэлсэнтэй холбогдуулан гаргасан автобусны чиглэлүүд

ФАЙЛЫН САН

Лицей Сургуулийн Сурагчидад зориулсан хичээлийн гарын авлага

ТӨГСӨГЧДИЙН ҮГС

2015 оны хичээлийн жилд 12а ангийн хамт олон бид сургуулиа амжилттай төгсөж 100% гадаад, дотоодын их дээд сургуульд элсэж чадсандаа баяртай байна. Бид сургууль төгсөх жилдээ сурагчдын дунд зохиодог олон сонирхолтой ажлуудад манлайлан оролцож  сагсны тэмцээнд цомын эзэн, урлагийн бага наадмаар “Шилдэгийн шилдэг” хамт олноор шалгарсандаа баяртай байгаа. Бидний сурагч насаа өнгөрүүлсэн сургуулийнхаа багш нар, хамт олондоо хязгааргүй хайртай. Хүссэн мэргэжлээрээ суралцах мэдлэг чадварыг бидэнд өгсөн сургууль, багш нарынхаа итгэлийг дааж явна гэдэгтээ бүрэн итгэлтэй байгаагаа хэлэхэд сайхан байнаа.

А. Мөнхбаяр 12а

Их засаг лицей сургууль нь нэг ээлжинд 800 сурагч хичээллэх боломжтой. Хичээлийн 2 байртай, сургалтын орчин үеийн шаардлагад нийцсэн биеийн тамирын ордон, соёлын төв, уншлагын заал бүхий номын сан, орчин үеийн тоног төхөөрөмжөөр бүрэн тоноглогдсон чийрэгжүүлэлтийн төв, бүжгийн заал, компьютерийн 2 кабинеттай.

Болорцэцэг
Болорцэцэг9В ангийн сурагч

2015 ОНЫ ШИЛДЭГҮҮД

Пунцагийн Саруулбуян

Пунцагийн Саруулбуян

12а

2012, 2013, 2014 онд “АЛТАН ЦОМ” хүүхдийн урлагийн их наадамд тусгай байр, шилдэг дуучин алтан медаль, Алтан цомын эзнээр шалгарч байсан.
2008 онд Хүүхдийн төлөө үндэсний газраас “АВЬЯАС” хүрэл медалиар шагнагдсан.
2012 онд “МОНГОЛ ТУУРГАТНЫ ХҮҮХДИЙН УРЛАГИЙН ИХ НААДАМ”-аас алтан медалиар шагнагдсан.
2012 онд “Хүүхэд Залуучуудын Хөгжлийн Авьяас Залуу Үе” Төв ТББ-аас “АВЬЯАС” алтан медалиар шагнагдсан.
2014 онд Их Засаг Олон Улсын Их Сургуулийн “Алдрын-Од” хүндэт медалиар,

Гэрэлбаатар Бөридэм

Гэрэлбаатар Бөридэм

12в

Наран сургуулийн нэрэмжит хотын Япон хэлний олимпиадын 2-р байр мөнгөн медаль
Дэлхийн хэмжээний BREAKDANCE –ийн R16 MONGOLIA NATIONALS 2015 олон улсын тэмцээнийг албан ёсны эрхтэйгээр Монгол улсад зохион явуулахаар санаачлагч.

John Doe

2016 ОНЫ ШИЛДЭГҮҮД

Хишигбатын Мөнх-Очир

Хишигбатын Мөнх-Очир

Арабын Эмират улсад зохион байгуулагдсан дэлхийн 21 дэх удаагийн аварга шалгаруулах чээж тооллын сорабон сампингийн тэмцээнийн мөнгөн цом,
ОУ-ын "Кенгуру" математикийн олимпиадын 1-р зэргийн диплом, мөнгөн медаль,
Нийслэлийн монгол хэл-сэтгэхүйн "Тэмүжин" олимпиадын мөнгөн медаль

Сүрэнгийн Энхчимэг

Сүрэнгийн Энхчимэг

ОУ-ын математикийн "Кенгуру" олимпиадын 2-р зэргийн диплом,
"Шинэ зуун билиг" сургуулийн нэрэмжит математикийн олимпиадын мөнгөн медаль,
Нийслэлийн монгол хэл-хэл сэтгэхүйн Тэмүжин олимпиадын тусгай байрын шагнал

Даваадэлгэрийн Анар

Даваадэлгэрийн Анар

"U15", "U16" улсын аварга шалгаруулах сагсан бөмбөгийн тэмцээний алт, хүрэл медаль,
БЗД-ийн хэмжээнд зохиогдсон "Идэр-Ууганы нэрэмжит" сагсан бөмбөгийн тэмцээний хүрэл медаль

Сумъяасүрэнгийн Алтанзул

Сумъяасүрэнгийн Алтанзул

10а

Нийслэлийн монгол хэл бичгийн олимпиадын хүрэл медаль,
БЗД-ийн орос хэлний олимпиадын тусгай байрын шагнал

Одонтуяагийн Маргад

Одонтуяагийн Маргад

12в

Нийслэлийн спорт бүжгийн тэмцээний мөнгөн медаль,
"Mongolian B boy cypter jam vol-2" тэмцээний 2-р байрын шагнал,

Нямгэрэлийн Цэнд-Очир

Нямгэрэлийн Цэнд-Очир

12в

"Алтан цом" улсын уралдааны гоцлол хөгжмийн төрлөөр алтан медаль,
ИЗЛС-ийн "Шилдэг хөгжимчин"

Болдбаатарын Цэнд

Болдбаатарын Цэнд

11б

"MJ CUP" жудо бөхийн аварга шалгаруулах тэмцээний хүрэл медаль,
"Yakutsk" жудо бөхийн аварга шалгаруулах сорил тэмцээний хүрэл медаль,
БЗД-ийн жудо бөхийн аварга шалгаруулах тэмцээний хүрэл медаль

Жавхлангийн Сүхбат

Жавхлангийн Сүхбат

Азийн аварга Нармандахын нэрэмжит жудо бөхийн тэмцээний тусгай байрын шагнал,
Нийслэлийн аварга шалгаруулах жудо бөхийн тэмцээний тусгай байрын шагнал,
БЗД-ийн аварга шалгаруулах жудо бөхийн тэмцээний алтан медаль,
ОУ-ын "Кенгуру" олимпиадын 3-р зэргийн диплом

Батбаярын Хонгорзул

Батбаярын Хонгорзул

БЗД-ын математикийн олимпиадын тусгай байр,
ИЗЛС-ийн "Шилдэг математикч",

Мэндбаярын Мөнхбат

Мэндбаярын Мөнхбат

10а

БЗД-ийн түүхийн олимпиадын хүрэл медаль,
"Яруу найраг миний сэтгэлийн жигүүр" шүлгийн уралдааны 3-р байрын шагналт,
ИЗЛС-ийн урлагийн бага наадмын "Шилдэг хөтлөгч"

John Doe

John Doe