Өсвөрийн улаан загалмай
Өсвөрийн улаан загалмай
Өсвөрийн улаан загалмай
Өсвөрийн улаан загалмай
314350066_629940205406835_6873545665897207660_n
314350066_629940205406835_6873545665897207660_n
278173829_475360994198091_8309615604100775493_n
ИХ ЗАСАГ ЛИЦЕЙ СУРГУУЛИЙНХАН
ЧИНГИС ХААНЫ МУЗЕЙД
314350066_629940205406835_6873545665897207660_n
ӨСВӨРИЙН УЛААН ЗАГАЛМАЙ
PlayPause
previous arrow
next arrow

АМЖИЛТЫН ХУУДАС

1999-2000 ОНЫ ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛ

  1. 1999.08.02 Нийслэлийн даргын №А\171 тоот захирамжаар ИЗЛС-ийг улсын бүртгэлд бүртгэв.
  2. 1999.09.18-нд анхны “Сурган хүмүүжүүлэх зөвлөлийн хурал”-аа хийсэн.
  3. 1999.12.10-нд сургуулиараа анх удаа “Найрамдал” зусланд амарсан. Үүнээс хойш уламжлал болгон жил бүр амарч байна.
  4. Хичээлийн эрхлэгч А.Амаржаргал МУ-ын Засгын газрын шагнал “Боловсролын тэргүүний ажилтан” цол тэмдгээр шагнагдаж анхны тэргүүн боллоо.
  5. Бага ангийн багш Б.Туяа БЗД-ийн математикийн олимпиадын “Бага ангийн багш” ангилалд амжилттай оролцож ll байр эзлэн “Мөнгөн медаль”-ийн эзэн боллоо.
  6. 2000.02.25-нд “Хөдөлмөр соёлын чуулган” нэртэйгээр анхны “Дүнгийн хурал” болж “А” суралцсан сурагчдаа шагнаж урамшуулсан. Энэ ажил уламжлал болон жил бүр хийгдэж байна.

2000-2001 ОНЫ ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛ

  1. ИЗЛС-ийн захирал Ж.Цэцэгмаа МУ-ын Засгийн газрын шагнал “Боловсролын тэргүүний ажилтан” цол тэмдгээр шагнагдсан нь хамт олноо баярлуулсан сайхан үйл явдал боллоо.
  2. 7а Д.Онолт БЗД-ийн Физикийн олимпиадад lll байр эзэлж, “Хүрэл медаль” хүртлээ.
  3. 7а Н.Учрал “Хүрэл тулга-2001” улсын уралдаанд амжилттай оролцож, l байр эзэлж, “Алтан медаль”-аар шагнагдлаа.
  4. БЗД-ийн Математикийн олимпиадад 3а Э.Ишигням lV байр, 6а Ц.Хосбаяр V байр тус тус эзлэв.
  5. БЗД-ийн Мэдээлэл зүйн  олимпиадад 10а Б.Эрдэнэчимэг l байр, 9а Д.Гантулга ll байр, 8а Ш.Батзориг lV байр тус тус эзэлжээ.
  6. БЗД-ийн Орос хэлний олимпиадад 10б Г.Цолмон ll байр, 9а Энхзул lll байр тус тус эзлэв.
  7. Улсын аварга шалгаруулах хөл бөмбөгийн тэмцээнд 9а Н.Амартүвшин амжилттай оролцож “Алтан медаль” хүртсэн байна.
  8. БЗД-ийн Биологийн олимпиадад 10а Л.Энэрэл l байр, 10а Э.Мөнхзул lV байр тус тус эзэлжээ.
  9. Өсвөр үеийн “Чөлөөт бөх”-ийн аварга шалгаруулах тэмцээнд 8б Б.Мөнхжигүүр ll байр, 8а Л.Золжаргал lll байр, 10б Г.Жавхлан, Д.Хүрэлбаатар lV байр, Инжинаш V байр тус тус эзэлсэн байна.
  10. БЗД-ийн Монгол хэлний олимпиадад 10а Ц.Батцэцэг lll байр, 7а Н.Учрал V байр тус тус эзэлжээ.
  11. БЗД-ийн Англи хэлний олимпиадад 10б Б.Эрдэнэчимэг l байр, 10а А.Сарантуяа ll байр, 8а Д.Ганзориг lll байр тус тус эзэлсэн байна.
  12. 7а Н.Учрал ахлагчтай Т.Түвшин, О.Оюу-Эрдэнэ, 9а П.Базаргүр нарын гишүүдтэй ИЗЛС-ийн анхны “Хар сүлд” хип хоп хамтлаг байгуулагдаж, сургууль хамт олноо баярлууллаа.
  13. Монголын багш нарын баярын өдрийг угтаж “Их Засаг цогцолбор”-ын нийт багш нарын дунд явагдсан биеийн тамир спортын тэмцээнд “Сагсан бөмбөг”-ийн эмэгтэй баг l байр, “Ширээний теннис”-ээр биеийн тамирын багш Сэвжидмаа l байр, бага ангийн багш С.Улаанхүү ll байр, “Зуун буудалт даам”-ын тэмцээнд математикийн багш Н.Цэцэгмаа ll байр, “Биллъярд”-аар Англи хэлний багш Нарангэрэл ll байр тус тус эзэлсэн. 

 2001-2002 ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛ

  1. ИЗЛС-ийн нэрэмжит “Миний мэдэх Чингис хаан” улсын уралдааныг анх зохион байгуулсан. Үүнээс хойш жил бүр зохиогдож байна.
  2. Хүмүүжлийн эрхлэгч, Физикийн багш Д.Дуламсүрэн МУ-ын Засгын газрын шагнал “Боловсролын тэргүүний ажилтан” цол тэмдгээр шагнагдав.
  3. 8а Н.Учрал “Хар сүлд” хамтлагийнхан “Алтан од” наадамд амжилттай оролцож ll байр эзэлжээ. 
  4. Япон хэлний хотын олимпиадад 5а Х.Насанзуу  l байр эзэлсэн.
  5. БЗД-ийн Монгол хэлний олимпиадад 5а М.Мөнхзул ll байр, 10б Д.Эрдэнэцэцэг V байр тус тус эзэлж байсан.
  6. БЗД-ийн Биологийн олимпиадад 10б Л.Наранзул lV байр эзлэв.

 2002-2003 ОНЫ ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛ

  1. ИЗЛС-ийн захирал, доктор профессор Ж.Цэцэгмаа Оросын Холбооны Буриад улсын “Гавъяат багш” цол хүртэж хамт олноо баярлууллаа.
  2. “Оюутны намар -2002” урлагийн наадмын “Шилдэг Факультет”-аар шалгарч байсан.
  3. Хүмүүнлэгийн ухааны тэнхимийн эрхлэгч, монгол хэлний багш Т.Оюунтуяа МУ-ын Засгын газрын шагнал “Боловсролын тэргүүний ажилтан” цол тэмдгээр шагнагдав.
  4. 10б Ө.Цэрэнчунт “Дуулах өв” улсын уралдаанд тэргүүн байр эзлэн, “Алтан медаль”-ийн эзнээр тодорлоо.
  5. 10а Н.Учрал “Хурал тулга- 2003” улсын уралдаанд хоёр дахь удаагаа амжилттай оролцон, тэргүүн байр эзэллээ.

 2003-2004 ОНЫ ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛ

  1. Монгол хэлний багш Л.Хандхүү МУ-ын Засгын газрын шагнал “Боловсролын тэргүүний ажилтан” цол тэмдгээр шагнагдсан.
  2. Байгалийн ухаан тэнхимийн эрхлэгч, математикийн багш Н.Цэцэгмаа БЗД-ийн заах арга, ур чадварын уралдаанд амжилттай оролцож “Дэд аварга” боллоо.
  3. Англи хэлний тэнхимийн эрхлэгч, англи хэлний багш С.Баярхүү БЗД-ийн заах арга, ур чадварын уралдаанд амжилттай оролцож lll байр эзэллээ.
  4. “Яруу найраг-миний сэтгэлийн жигүүр” уралдаанд 9а Н.Ундрал, 10б М.Золзаяа тус тус “Авьяаслаг яруу найрагч” өргөмжлөлийн эзэн болсон.
  5. Английн элчин сайдын яамнаас зохион явуулсан Англи хэлний  олимпиадад 10б Ч.Өлзийжаргал lll байр эзлэн “Хүрэл медаль” хүртлээ.
  6. Гадаад дууны “Браво” наадмыг анх удаа зохион байгуулсан ба үүнээс хойш уламжлал болон жил бүр зохиогдож байна.
  7. Байгалийн ухааны тэнхимийн эрхлэгч, математикийн багш Н.Цэцэгмаа “Их засаг” цогцолборын заах арга ур чадварын уралдаанд амжилттай оролцож, “Шилдэг заах аргач” өргөмжлөлийн эзэн боллоо.
  8. Мэдээлэл зүйн багш Б.Түмэнцэцэг БЗД-ийн Мэдээлэл зүйн олимпиадад амжилттай оролцон, ll байр эзлэв.
  9. “Би эстрадын дуучин- 2004” улсын уралдаанд 5а Э.Ган-Эрдэнэ lll байр эзлэн “Хүрэл медаль” хүртлээ.
  10. 7а Н.Сарантуяа төгөлдөр хуурын чиглэлээр “Авьяас” сургалтын төвийн концертонд амжилттай оролцож, “Алтан медаль” хүртсэн.
  11. БЗД-ийн химийн олимпиадад 8а С.Буянтогтох l байр эзлэн “Алтан медаль”, 8в Б.Энхбаяр, Ц.Баяржаргал нар тус бүр lll байр эзлэн, “Хүрэл медаль” хүртлээ.
  12. БЗД-ийн газар зүйн олимпиадад 10Б Б.Төгөлдөр ll байр эзлэн, “Мөнгөн медаль” хүртлээ.
  13. 10б М.Золзаяа “Хүрэл тулга-2004” улсын уралдаанд амжилттай оролцож ll байр эзлэн, “Мөнгөн медаль”-ийн эзнээр тодорлоо. 
  14. УБ хотын Химийн олимпиадад 8в Б.Энхбаяр l байр “Алтан медаль”, 8в Ц.Баяржаргал lll байр  “Хүрэл медаль” тус тус хүртлээ.

2004-2005 ОНЫ ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛ

  1. Монголын сурагчдын холбооны дээд шагнал “Хүүхдэд ээлтэй оны шилдэг сургууль-2004” хүндэт өргөмжлөл хүртсэн.
  2. Чингис хааны нэрэмжит ИЗИС-ийн 10 жилийн ойд зориулсан “Оюутны намар- 2004” урлагийн их наадмын “Шилдэг сургууль” өргөмжлөл хүртсэн.
  3. ИЗЛС-ийн нэрэмжит Улаанбаатар хотын Орос хэлний олимпиадыг анх удаа зохион байгуулж үүнээс хойш уламжлал болон жил бүр зохиогдож байна.
  4. ОХ-ны Буриад улсын мэргэжилтэн, орос хэлний багш С.Б.Марактаева ИЗИС-ийн 10 жилийн ойгоор Оросын Холбооны Буриад улсын “Гавьяат багш” цол хүртэж, бид хоёр гавьяаттай боллоо. \2004.10 сар\
  5. Анхан шатны тэнхимийн эрхлэгч, англи хэлний багш С.Баярхүү “Их Засаг” цогцолбор сургуулийн гадаад хэлний багш нарын илтгэлийн уралдаанд амжилттай оролцож, 1-р байр эзлэв.
  6. Байгалийн ухааны тэнхимийн эрхлэгч, математикийн багш Н.Цэцэгмаа МУ-ын Засгийн газрын шагнал “Боловсролын тэргүүний ажилтан” цол тэмдгээр шагнагдав.
  7. Англи  хэлний багш Д.Бямба БЗД-ийн заах арга, ур чадварын уралдаанд амжилттай оролцож, “Дэд аварга” боллоо.
  8. Бага ангийн багш С.Уранчимэг БЗД-ийн Монгол хэлний олимпиадад “Бага ангийн багш” ангилалд амжилттай оролцож l байр эзлэж, “Алтан медаль”-иар шагнагдав.
  9. 2б ангийн сурагч Б.Бадамханд уран бүтээлийн анхны тайлан тоглолтоо хийлээ.
  10. Англи хэлний багш Д.Бямба “Их Засаг” цогцолборын заар арга, ур чадварын уралдаанд амжилттай оролцож “Шилдэг заах аргач” өргөмжлөл гардан авлаа.
  11. ИЗИС-ийнхаа “Сүлд дуу”-ны анхны клипийг 6а Ч.Сумъяа, Э.Ган-Эрдэнэ, 6в Б.Бат-Учрал, 3а А.Пүрэв-Очир нар дуулж хийлгэсэн.
  12. “Дуулах өв” улсын уралдаанд 6а ангийн сурагч Э.Ган-Эрдэнэ lll байр эзэлж, “Хүрэл медаль” хүртлээ.
  13. “Өвлөн бүжиглэцгээе” улсын уралдаанд 2б Б.Бадамханд l байр эзэлж “Алтан медаль” хүртлээ.

2005-2006 ОНЫ ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛ

  1. Их Засаг” цогцолбор сургуулийн “2005 оны шилдэг сургууль” өргөмжлөл хүртсэн.
  2. “Өнөөдөр” сониноос зохион байгуулсан ард нийтийн санал асуулгаар шилдгийн шилдгээр шалгарч, Монгол улсын “Шилдэг сургууль” өргөмжлөл хүртэв.
  3. Их Монгол улс байгуулагдсаны болон “Их Засаг” хууль батлагдсаны 800 жилийн ойг угтан зохион байгуулсан “Оюутны намар-2005” урлагийн их наадмын “Шилдэг сургууль”-иар шалгарч, Бүгд Найрамдах Солонгос Улсын парламентын гишүүн Пак Ги Чүн-ий нэрэмжит өргөмжлөлөөр шагнагдав.
  4. Шилдэг боловсрол “ЭКСПО-2005“-д амжилттай оролцож, Нийслэлийн Засаг Даргын Тамгын газар, Боловсрол Шинжлэх Ухааны газар, Монголын сурагчдын холбооны нэрэмжит “Итгэмжлэгдсэн байгууллага” батламж гардлаа.
  5. Хамаг Монголын ард олны саналаар салбарынхаа 2005 оны “ТОП-3”-ын нэгээр тодорч “Mongolian Top” өргөмжлөл хүртэв.
  6. Сурагчдын холбооны дээд шагнал “Хүүхдэд ээлтэй оны шилдэг сургууль-2005” хүндэт өргөмжлөл хүртэв.
  7. ИЗЛС-ийн захирал, Оросын Холбооны Буриад улсын гавьяат багш, доктор профессор Ж.Цэцэгмаа “Сурагч” сонины шалгаруулалтаар “2005 оны Хүүхдийн төлөө эмэгтэй” өргөмжлөлийн эзэн боллоо.
  8. Дэд захирал О.Алтантуяа МУ-ын Засгийн газрын шагнал “Боловсролын тэргүүний ажилтан” цол тэмдгээр шагнагдаж, манай сургуулийн  7 дахь тэргүүнээр тодорлоо.
  9. ИЗЛС-ийн захирал Оросын Холбооны Буриад улсын гавьяат багш, доктор профессор Ж.Цэцэгмаа ИЗИС-ийн Оюутан парламентын дээд шагнал “Манлай удирдагч” алтан медалиар шагнагдлаа.
  10. Оросын Холбооны Буриад улсын гавьяат багш С.Б.Марактаева ИЗИС-ийн “2005 оны Гадаад хэлний шилдэг багш”-аар шалгарлаа.
  11. Бага ангийн багш Б.Туяа ИЗИС-ийн “2005 оны Шилдэг заах аргач багш”-аар шалгарлаа.
  12. Газарзүйн багш Т.Оюунчимэг БЗД-ийн Заах арга ур чадварын уралдаанд амжилттай оролцож 5-р байр эзлэв.
  13. Багш Б.Түмэнцэцэг, Н.Хишигсүрэн, Н.Цэцэгмаа, Д.Бямба, Ц.Ууганцэцэг, Т.Оюунчимэг нар анх удаа Нийслэлийн боловсрол шинжлэх ухааны газраас кабинетын гэрчилгээ авлаа.
  14. Дуу хөгжмийн багш Ц.Ууганцэцэг Монголын Хувийн хэвшлийн бага дунд сургуулиудын холбооны “Оны шилдэг багш”-аар шалгарч, өргөмжлөл хүртэв.
  15. Бага ангийн багш С.Уранчимэг бага ангийн багш нарын хотын олимпиадад lll байр эзэлж, Хүрэл медаль”-ийн эзэн боллоо.
  16. Монголын хувийн хэвшлийн бага дунд сургуулийн холбооны гишүүн сургуулиудын багш нарын дунд зохиогдсон “волейбол”-ын аварга шалгаруулах тэмцээнд Т.Оюунчимэг ахлагчтай эмэгтэй баг lll байр эзэлж, “Хүрэл медаль” хүртсэн.
  17. Монголын хувийн хэвшлийн бага дунд сургуулийн холбооны гишүүн сургуулиудын багш нарын дунд зохиогдсон “Сагсан бөмбөг”-ийн аварга шалгаруулах тэмцээнд эмэгтэй баг ll байр эзэлж, “Мөнгөн медаль” хүртсэн.
  18. Шилдэг кино бүтээл шалгаруулах “Миний Оскар” уралдааныг анх удаа зохион байгуулж Т.Оюунчимэг, Л.Хандхүү багштай 10а, 10г ангиудын “Төлөвлөгөө” кино тэргүүлж, цом медаль хүртлээ.
  19. ИЗЛС-ийн сурагчдын өөрийн удирлагын байгууллага “Сурагчдын зөвлөл” Монголын Сурагчдын Холбооны гишүүн байгууллага болж, гэрчилгээ гардан авлаа.
  20. “Би эстрадын дуучин-2005” улсын уралдаанд 3а Б.Отгонжаргал l байр эзэлж цом, “Алтан медаль”-ийн эзэн боллоо.
  21. “Алтан цом-2005” улсын уралдаанд 5а ангийн сурагч А.Пүрэв-Очир l байр эзэлж цом, “Алтан медаль”-иар шагнагдав.
  22. “Dance & Music” фестивальд гоцлол бүжгээр 4б ангийн сурагч Б.Бадамханд l байр эзэлж цом, “Алтан медаль” хүртсэн.
  23. 2а Ц.Отгонцэцэг, 5а Э.Сугармаа нар 33-р сургуулийн нэрэмжит Монгол хэлний олимпиадад амжилттай оролцож тус бүр lll байр эзлэн, “Хүрэл медаль”-ийн эзэн боллоо.
  24. 33-р сургуулийн нэрэмжит “Байгалийн ухаан”-ы олимпиадад 2а Ц.Азбаяр, 4б Г.Гантүлхүүр нар тус бүр “Алтан медаль”, 2а Р.Алтанхуяг “Мөнгөн медаль” хүртсэн.
  25. 10е О.Уянзаяа Орос хэлний дүүргийн олимпиадад lll байр эзэлсэн.
  26. 9а Т.Сарангоо Англи хэлний хотын ll олимпиадад амжилттай оролцон lll байр эзлэн, “Хүрэл медаль” хүртлээ.
  27. 10г Э.Цэлмэн МУ-ын арслан Ж.Хайдавын нэрэмжит үндэсний бөхийн аварга шалгаруулах тэмцээнээс “Уран гараа дэвээ”-ний шагнал хүртсэн.
  28. 7б У.Түвшинбаяр БЗД-ийн Техник технологийн X олимпиадад амжилттай оролцон, lll байр эзэлж, “Хүрэл медаль” хүртлээ.
  29. 9а Т.Сарангоо Английн ЭСЯ, Ундрага сургуультай хамртан зохион явуулсан англи хэлний хотын олимпиадад ll байр эзлэн, “Мөнгөн медаль” хүртлээ.

2006-2007 ОНЫ ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛ

  1.  ИЗЛС-ийн захирал Ж.Цэцэгмаа “Түүхийн Шинжлэх ухаан”-ы доктор цол хамгаалсан нь дунд сургуулийн захирлуудын анхдагч нь боллоо.
  2. Монгол Улсын 2006 оны “Шилдэг менежменттэй сургууль” өргөмжлөл хүртэв.
  3. ИЗЛС-ийн захирал, Оросын Холбооны Буриад улсын гавьяат багш, доктор профессор Ж.Цэцэгмаа 2006 оны “Шилдэг менежер” өргөмжлөлийн эзэн боллоо.
  4. Монгол Улсын “ТОП-20” сургуулийн нэгээр шалгарлаа.
  5. Бага ангийн багш С.Уранчимэг Монголын хувийн хэвшлийн бага дунд сургуулиудын холбооны “Оны шилдэг багш”-аар шалгарав.
  6. Англи хэлний тэнхимийн эрхлэгч, англи хэлний багш Д.Бямба, зураг хөдөлмөрийн багш Ц.Энхтуяа нар БЗД-ийн заах арга, ур чадварын уралдаанд амжилттай оролцож тус бүр “Дэд аварга” боллоо.
  7. Бага ангийн багш С.Уранчимэг БЗД-ийн “Захирлуудын нэрэмжит бага ангийн багш нарын олимпиад”-д lll байр эзлэн, “Хүрэл медаль хүртлээ.
  8. “Сурагчдын талархлыг хүлээсэн багш”-ийг анх удаа нийт сурагчдын санал асуулгаар тодруулж, монгол хэлний багш, Хүмүүнлэгийн ухааны тэнхимийн эрхлэгч Т.Оюунтуяа анхны цом, өргөмжлөлийн эзэн боллоо.
  9. Нийслэлийн боловсрол шинжлэх ухааны газраар баталгаажуулсан гэрчилгээ бүхий 21 кабинеттэй болж Н.Н.Сыренова 21 дэх гэрчилгээг авлаа.
  10. ИЗЛС-ийн нэрэмжит орос хэлний хотын lll олимпиадад багаараа ll байр эзлэв.
  11. Бага ангийн сурагчдын дунд анх удаа монгол хэлний “Тэмүүжин” олимпиадыг нийслэлийн хэмжээнд зохион байгууллаа.
  12. Монголын хувийн хэвшлийн бага дунд сургуулиудын холбооны нэрэмжит багш нарын волейболын аварга шалгаруулах тэмцээнд Т.Оюунчимэг ахлагчтай эмэгтэй баг ll байр эзлэн, “Мөнгөн медаль” хүртлээ.
  13. Шатрын багш Б.Зулбаяр Монголын хувийн хэвшлийн бага дунд сургуулиудын холбооны нэрэмжит багш нарын шатрын тэмцээнд Т.Оюунчимэг ахлагчтай эмэгтэй баг lll байр эзлэн, “Хүрэл медаль” хүртэв.
  14. “Алтан цом-2006” улсын уралдаанд 9а Э.Ган-Эрдэнэ lll байр “Хүрэл медаль”, 5а Д.Хулан, 6а А.Пүрэв-Очир нар тус тус ll байр “Мөнгөн медаль” хүртсэн.
  15. 11а П.Чинзоригийн санаачилгаар Компьютер мэдээллийн технологи сонирхогчдын холбооны “Эрин үе” клуб байгуулагдлаа.
  16. Шатрын багш Б.Зулбаяр УБ хотын багш нарын “Шатар”-ын тэмцээнд ll байр эзлэн, -Мөнгөн медаль”-ийн хүртлээ.
  17. 8а А.Энхтуул өсвөрийн шатрын аварга шалгаруулах тэмцээнд амжилттай оролцон, “Алтан медаль” хүртлээ.
  18. 9г Г.Хосбаяр Нийслэлийн хүүхдийн Спортын lll Наадамд амжилттай оролцон, “Тэшүүрийн 1500м”-ийн уралдаанд lll байр эзлэн, “Хүрэл медаль” хүртсэн.
  19. 3а Б.Александр MN-25 телевизийн “Өглөөний хөх луунууд” нэвтрүүлэгт амжилттай оролцон, “Хүрэл медаль” хүртсэн.
  20. 8а А.Энхтуул БЗД-ийн 2006 оны “Шилдэг сурагч”-аар шалгарав.
  21. 21-р сургуулийн нэрэмжит “Түргэн бодолт”-ын олимпиадад 5а В.Тамир l байр “Алтан медаль,  6а М.Алтансүх ll байр “Мөнгөн медаль” хүртлээ.
  22. ИЗЛС-ийн нэрэмжит “Орос хэл”-ний хотын олимпиадад 9а Б.Анударь, 8в А.Ариунзул нар тус бүр ll байр эзлэн, “Мөнгөн медаль”-аар шагнагдсан.
  23. 8а А.Энхтуул Биеийн тамир спортын улсын хорооны “Спортын манлайлагч” хүндэт медалиар шагнагдав.
  24. ИЗИС-ийн “Центавр-2006”-д 11д Б.Магнайжаргал ахлагчтай “Алтан дуулга”, 11б Т.Цолмон ахлагчтай “Шихихутаг” багийхан тус бүр lll байр эзлэв.
  25. Шилдэг кино бүтээл шалгаруулах “Мини Оскер” уралдаанд Т.Оюунчимэг багштай 11г ангийн “Үхэл ба амьдрал” кино түрүүлж, 2 дахь удаагаа цом медаль хүртлээ.
  26. Монголын багш нарын баярын өдрийг угтаж “Их Засаг” цогцолборын 8 салбар сургуулийн дунд зохиогдсон биеийн тамир спортын тэмцээнд “Сагсан бөмбөг”-ийн эмэгтэй баг ll байр, “Ширээний теннис”-ээр бага ангийн багш С.Мөнхцэцэг l байр, Шатрын тэмцээнд багш Б.Зулбаяр l байр тус тус эзэлжээ.
  27. Тольт сургуулийн нэрэмжит “Стандарт-3” математикийн түргэн бодолтын уралдаанд 8в Л.Цэрэнбат lll байр эзлэн, “Хүрэл медаль”-аар шагнагдсан.
  28. 5б Б.Бадамханд “Өвлөн бүжицгээе” улсын уралдаанд ll байр эзлэн, “Мөнгөн медаль” хүртжээ.

2007-2008 ОНЫ ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛ

  1. 9-р ангийн 6 сурагч ОХУ-ын Москва хотын дарга Лужковын ивээл дор зохион байгуулагддаг Орос хэлний олон улсын зуны сургалтанд хамрагдаж 21 хоног амраад ирлээ.
  2. 8а ангийн сурагч А.Энхтуул Арабын нэгдсэн улсын Дубай хотноо болсон өсвөрийн шатарчдын Азийн аварга шалгаруулах тэмцээнд амжилттай оролцон, 14 насны охидын ангилалд “Азийн ТОП-5” шатарчны нэгээр шалгарч, Монгол улсад шинэ дээд амжилт тогтоолоо.
  3. 7а ангийн сурагч Х.Нямбат Дорнод аймагт болсон Төмөрбатаагийн нэрэмжит боксын тэмцээний өсвөр насны ангилалд “Хүрэл медаль” хүртлээ.
  4. Олон улсын хүүхдийн “Найрамдал” төвийн мөнгөн медалийг багш Н.Цэцэгмаа, С.Уранчимэг нар хүртлээ.
  5. Монгол Солонгосын ширээний теннисний клубын нэрэмжит олон улсын тэмцээнээс 8в ангийн сурагч Ч.Саруулсайхан “Хүрэл медаль” хүртлээ.
  6. 8в ангийн сурагч Ж.Саруул оны шилдэг 8 шатарчны “Бэрс гарах хүү-2007” халз тэмцээнд 6-р байр эзэлж, монголын Хүүхдийн ордны “Эрдэм” алтан медалиар шагнагдлаа.
  7. Чингис хааны нэрэмжит ИЗИС-ийн 15 жилийн ойд зориулсан “Оюутны намар-2007” урлагийн  их наадмын “Шилдэг сургууль” өргөмжлөл хүртсэн.
  8. Улаанбаатар хотноо зохиогдсон 2007 оны боксын өсвөрийн аварга шалгаруулах “Хан талст” ХХК-ны нэрэмжит боксын тэмцээнээс 7а ангийн сурагч Х.Нямбат “Мөнгөн медаль” хүртлээ.
  9. ИЗЛС-ийн нэрэмжит хотын бага ангийн монгол хэлний  “Тэмүүжин” олимпиадад 3б ангийн сурагч А.Тогтуун, 4а ангийн сурагч О.Гандирас нар алтан медаль, 2б ангийн сурагч Н.Оргил, 3б ангийн сурагч М.Эрдэнэчимэг, 4а ангийн сурагч Г.Энх-Жавхлан нар хүрэл медалийн эздээр тодорч, шагналт V-р байрыг 3а ангийн сурагч Ө.Есөнзаяа, 4а ангийн сурагч Г.Намуун нар эзэлсэн байна.
  10. “Алтан цом-2007” улсын уралдаанд 7а А.Пүрэв-Очир, 10а Э.Ган-Эрдэнэ нар алтан медаль хүртлээ.
  11. ИЗЛС-ийн нэрэмжит хотын орос хэлний lV олимпиадад 9в Г.Хишигбат алтан медаль, 10а Б.Анударь мөнгөн медаль, 8а Э.Дэлгэр-Оюун хүрэл медаль хүртэж, 11г Бүжинлхам, 9в Б.Баярцогт, 8а С.Намуун нар шагналт тусгай байр эзлэн, багаараа ll байранд шалгарлаа.
  12. “Ирээдүйн одод” улсын уралдаанд 1а О.Номин хүрэл медаль, 4а Г.Энхжавхлан алтан медаль, 8а С.Намуун хүрэл медаль, 10б Ц.Мөнхзул алтан медаль, Бээжинд аялах эрх, 11б Э.Номин алтан медаль тус тус хүртлээ.
  13. Улсын аварга шалгаруулах шатрын тэмцээнд 8в Ц.Саруул ll байр эзэлж, мөнгөн медаль хүртлээ.
  14. Алтан гадас одонт, зөвлөх сургагч багш Батнямын нэрэмжит Улаанбаатар хотын газарзүйн багш нарын олимпиадад багш Э.Энхжаргал lll байр эзэлж, Хүрэл медаль хүртлээ.
  15. БЗД-ийн орос хэлний олимпиадад 9в Г.Хишигбат lV байр, 8а Ц.Уянга, 11а Б.Энхболор нар Vll байр эзэллээ.
  16. Физикийн олимпиадад 8в Л.Цэрэнбат Xll байр, багш М.Батбаяр V байр эзэллээ.
  17. Монголын багш нарын 42 дахь баярын өдөр тэнхимийн эрхлэгч Т.Амар “Багшийн алдар” медаль хүртэж, багш Д.Мөнхсаруул, Н.Н.Сыренова нар “Ахлах багш”, багш О.Ц.Жамбалова “Арга зүйч багш” цол тэмдэг хүртлээ. Мөн тэнхимийн эрхлэгч Н.Цэцэгмаа аттестатчилалд тэргүүн байр эзэлж, “Шилдэг багш” боллоо.
  18. Байгалийн ухааны тэнхимийн эрхлэгч Н.Цэцэгмаа Монголын хувийн хэвшлийн бага дунд сургуулиудын холбооны “Оны шилдэг багш”-аар шалгарч, өргөмжлөл хүртэв.
  19. Нийслэлийн спортын X их наадмын боксын шигшээ тэмцээнээс 11б ангийн сурагч П.Итгэлт мөнгөн медаль хүртлээ.
  20. “Өгөөж” ХХК-ий нэрэмжит Өсвөр үеийн аварга шалгаруулах ширээний теннисний тэмцээнээс 8в ангийн сурагч Ч.Саруулсайхан ганцаарчилсан төрөлд lll-р байр эзлэн, хүрэл медаль хүртлээ.
  21. Залуучуудын улсын аварга шалгаруулах боксын шигшээ тэмцээнээс 81 кг-ийн жинд 11б ангийн сурагч П.Итгэлт мөнгөн медаль хүртлээ.
  22. Л.Аюурзаны нэрэмжит сагсан бөмбөгийн 2008 оны улсын аварга шалгаруулах тэмцээнд 10д ангийн сурагч М.Түвшинбагана, 8б ангийн сурагч Б.Амартүвшин нар амжилттай оролцон, 1-р байр эзэлж, цом, алтан медаль хүртсэн байна.
  23. МУБИС-ийн дорно дахины хэл судлалын тэнхим, 23-р дунд сургууль, “Чинхур” дунд сургуулиудаас зохион байгуулсан “Их шалгуур-2008” хятад хэлний олимпиадад 10г Э.Болортуяа V байр, 9г Сэлэнгэ Vl байр, 8а С.Намуун Vll байр, 9в Төрмөнх Vlll байр эзэллээ.
  24. 2а ангийн сурагч Ж.Шинэхүчит нь 33-р сургуулийн нэрэмжит “Байгалийн ухаан”-ы нэгдсэн олимпиадад 1-р байр эзэлж, алтан медаль хүртсэн.
  25. Химийн багш Т.Бадамхатан нь Нийслэлийн Химийн XlX олимпиадад оролцож, lll байр эзэлж, хүрэл медаль хүртсэн.
  26. 8б ангийн сурагч Б.Амартүвшин нь Монголын хүүхдийн Сагсан бөмбөгийн холбооноос зохион байгуулсан АНУ-д болох Олон Улсын Хүүхдийн 42 дахь наадамд оролцох тамирчдыг сонгон шалгаруулах тэмцээнд амжилттай оролцож, 1-р байр эзэлж, алтан медаль хүртлээ.
  27. 11б ангийн сурагч П.Итгэлт нь Уулын баяжуулах Эрдэнэт үйлдвэрийн 30 жилийн ойн нэрэмжит футзалны тэмцээнд багаараа 1-р байр эзлэн алтан медаль хүртэж, хувийн амжилтаараа “Шилдэг хаалгач”-аар шалгарсан.
  28. 1а ангийн сурагч О.Номин “Алтан цом” дууны хотын аварга шалгаруулах уралдаанд амжилттай оролцож, 2-р байр эзлэн, мөнгөн медаль хүртсэн.
  29. 4а ангийн сурагч Г.Энхжавхлан уламжлал болон зохиогддог “Солонго” хүүхдийн наадмын Гоцлол дууны төрөлд амжилттай оролцож, lll байр эзлэн, хүрэл медаль хүртсэн.

2008-2009 ОНЫ ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛ

  1. Физикийн багш М.Батбаяр Нийслэлийн боловсролын газар болон ЮНЕСКО-оос хамтран зохион байгуулсан мэргэжлийн бус багш нарын “Компьютерийн хэрэглээ”-ний хотын анхдугаар олимпиадад амжилттай оролцож  lV байр эзэлсэн.
  2. 11а Э.Ган-Эрдэнэ, 10а Т.Цэрмаа, 9а Н.Энхжин, 8а Ц.Сумъяабазар нар Нийслэлийн боловсролын газар болон ЮНЕСКО-оос хамтран зохион байгуулсан “Компьютерийн хэрэглээ”-ний хотын анхдугаар олимпиадад амжилттай оролцож, багаараа V байр эзэлсэн.
  3. ОУ-ын хүүхдийн Найрамдал төвийн “Найрамдал” алтан медалиар Сургалтын менежер Т.Оюунчимэг, Хүмүүнлэгийн ухааны тэнхимийн эрхлэгч Т.Оюунтуяа, бага ангийн багш Д.Энхбаяр нар шагнагдсан, 
  4. Бага ангийн багш С.Мөнхцэцэг дүүргийн 1-5 жил ажиллаж байгаа багш нарын заах арга, ур чадварын уралдаанд амжилттай оролцож хувийн хэвшлийн сургуулиудаас l-р байр эзэлсэн.
  5. БЗД-ийн заах арга, ур чадварын уралдаанд монгол хэлний багш Т.Оюунтуяа lV-р байр, математикийн багш Н.Хишигсүрэн, дуу хөгжмийн багш Ц.Ууганцэцэг нар тус тус V байр эзлэв.
  6. Дуу хөгжмийн багш Ц.Ууганцэцэг нийслэлийн өдрийг угтаж жил бүр уламжлал болгон зохиогддог “Улаанбаатарын уянга” дууны уралдаанд ll р байр эзэлсэн.
  7. ИЗЛС-ийн нэрэмжит Нийслэлийн ЕБС-уудын 2-5-р ангийн сурагчдыг хамран зохион явуулдаг монгол хэл, сэтгэхүйн IQ-ийн “Миний мэдэх Тэмүүжин” олимпиадад 5а Ц.Отгонцэцэг алтан медаль, 5а Г.Энхжавхлан мөнгөн медаль, 4б С.Энхмаа хүрэл медалийн эздээр тодорч шагналт 4-р байрыг 5а Ж.Өлзийжаргал, 4б Х.Лхам нар эзэлсэн байна.
  8. ИЗЛС-ийн 11б ангийн сурагч А.Заяа “Алтан цом” улсын уралдаанд амжилттай оролцож l-р байр эзэлж, алтан медаль хүртсэн.
  9. “Ирээдүйн одод” улсын уралдаанд манай сурагчид амжилттай оролцож 11а Э.Ган-Эрдэнэ, 11б А.Заяа нар l-р байр алтан медаль, 8а А.Пүрэв-Очир ll-р байр мөнгөн медаль, 3а Д.Цолмон lll-р байр хүрэл медаль тус тус хүртлээ.
  10. “Хүмүүн бичиг” сониноос зохион байгуулсан монгол бичгийн “Сайхан бичигтэн” шалгаруулах улсын уралдаанд 7а А.Анармаа  lll-р  байр эзэлжээ.
  11. Дүүргийн математикийн олимпиадад 7а А.Анармаа Vlll-р байр, 5а Т.Энхриймаа X-р байр эзэллээ.
  12. Дүүргийн хувийн хэвшлийн сургуулиудын орос хэлний олимпиадад 9в Д.Сараа l байр, 9а А.Мөнхбаяр ll байр, 9а Бо.Билгүүн lll байр тус тус эзэллээ.
  13. Монголын багш нарын 43 дахь баярын өдөр МУ-ын ЗГ-ын шагнал “Боловсролын тэргүүний ажилтан” цол тэмдгээр Сургалтын менежер Т.Оюунчимэг, Анхан шатны тэнхимийн эрхлэгч Б.Туяа, БСШУЯ-ны хүндэт жуух бичгээр Гадаад хэлний тэнхимийн эрхлэгч Т.Амар нар тус тус шагнагдлаа.
  14. Монголын багш нарын 43 дахь баярын өдөр Нийслэлийн боловсролын газрын “Багшийн алдар” медалиар Физикийн багш М.Батбаяр, Англи хэлний багш Б.Бурмаа, бага ангийн багш Д.Энхбаяр,  “Арга зүйч багш” цол тэмдгээр математикийн багш Ч.Гантуяа, Англи хэлний багш А.Туул нар тус тус шагнагдлаа.
  15. Монголын багш нарын 43 дахь баярын өдөр Нийслэлийн хүүхэд хөгжлийн газрын “Тэргүүний залуу” алтан медалиар математикийн багш Б.Ариунтуяа, герман хэлний багш Б.Алтангэрэл нар шагнагдлаа.
  16. Монголын хувийн хэвшлийн бага дунд сургуулиудын холбооны “Шилдэг багш”-аар математикийн багш Н.Хишигсүрэн шалгарлаа.
  17. ИЗИС-ийн “Шилдэг заах аргач багш”-аар математикийн багш Н.Хишигсүрэн, Их Засаг алтан медалиар орос хэлний багш Жамбалова О.Ц нар шагнагдлаа.
  18. Англи хэлний багш Ц.Уянга дүүргийн англи хэлний багш нарын олимпиадад lV байр эзэллээ.
  19. Алтан гадас одонт, зөвлөх сургагч багш Ч.Батнямын нэрэмжит Улаанбаатар хотын газар зүйн багш нарын ll удаагийн олимпиадад багш Л.Отгонсүрэн амжилттай оролцож, lll байр эзлэн, хүрэл медаль хүртлээ.
  20. Физикийн багш М.Батбаяр УБ хотын физикийн багш нарын олимпиадад амжилттай оролцож, 2-р байр эзлэн мөнгөн медаль хүртлээ.
  21. ИЗИС-ийн 2008-2009 оны хичээлийн жилийн сагсан бөмбөгийн аварга шалгаруулах тэмцээнд 11д ангийн сурагч М.Түвшинбагана амжилттай оролцож “Шилдэг холбогч”-оор шалгарлаа.
  22. ИЗИС-ийн 2008-2009 оны хичээлийн жилийн сагсан бөмбөгийн аварга шалгаруулах тэмцээнд Б.Хаш-Эрдэнэ ахлагчтай хөвгүүдийн баг амжилттай оролцож “Өсөх ирээдүйтэй баг”-аар шалгарлаа.
  23. 11б А.Заяа Нийслэлийн ЕБС-иудын дунд зохиогдсон уртын дууны тэмцээнд амжилттай оролцож, ll байр эзлэн, мөнгөн медаль хүртлээ.
  24. “Алтан цом” хотын уралдаанд 5а Г.Энхжавхлан ll байр, мөнгөн медаль, 3а Д.Цолмон l байр эзлэн, алтан медаль тус тус хүртлээ.
  25. Нийслэлийн ЕБС-иудын сурагчдын дунд зохиогдсон “Нарны инээд” эстрад дууны уралдаанд 8а А.Пүрэв-Очир амжилттай оролцож, l байр эзлэн, алтан медаль хүртлээ.
  26. “Сэтгэх чадвар”-ын улсын Vll олимпиадын 2-ын даваанд 4б Э.Түвшинцэнгүүн V байр, 10б Д.Золбооням Vl байр, 6а С.Ардакгүл lX байр тус тус эзэллээ.
  27. Монгол хэл, уран зохиолын багш Л.Хандхүү Монголын хувийн хэвшлийн бага дунд сургуулиудын багш нарын дунд зохиогдсон Эрдэм шинжилгээ, онол практикийн бага хурал “Багшийн ёс зүй” сэдвээр илтгэл тавьж амжилттай оролцлоо.
  28. 11а А.Заяа “Солонго” хүүхдийн урлагийн наадамд амжилттай оролцож, “ Гоцлол дуу”-ны төрөлд l байр эзэлж, алтан медаль хүртлээ.
  29. 8в Б.Цэрэндорж, Монголын хүүхдийн урлан бүтээх төвийн захирал Б.Цэрэндоржийн нэрэмжит “Сониуч бийр” гар зургийн анхдугаар олимпиадад амжилттай оролцож,  хүрэл медаль хүртлээ.

2009-2010 ОНЫ ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛ

  1. 10в Ч.Саруулсайхан Улаанбаатар хотноо зохиогдсон “Олон улсын хүүхдийн спортын наадам”-аас ширээний теннисний төрлөөр багаараа хүрэл медаль хүртэж, спортын “Дэд мастер”-ийн болзол хангалаа.
  2. Нийслэл хот үүсч байгуулагдсаны 370 жилийн ойг угтан БЗД-ээс зохион байгуулагдсан “Миний Улаанбаатар” гар зургийн уралдаанд 8а Г.Тэмүүлэн ll байр эзэллээ.
  3. “21-р зууны Зүүн Азийн хүүхэд залуусын солилцооны их /JENESYS/ хөтөлбөрийн шалгаруулалтанд 10а О.Бадамгарав, 10г Г.Хонгорзул нар тэнцэж, 14 хоногийн хугацаатай Япон улсад аялав.
  4. 21-р зууны Зүүн Азийн хүүхэд залуусын солилцооны их /JENESYS/ хөтөлбөрийн шалгаруулалтанд Япон хэлний багш Г.Ариун-Онон тэнцэж, 14 хоногийн хугацаатай Япон улсад аялав.

2010-2011 ОНЫ ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛ

  1. Хөгжмийн багш Ц.Ууганцэцэг БЗД-ийн заах арга ур чадварын уралдаанд 2-р байр, Нийслэлийн хөгжмийн багш нарын уралдаанд 2-р байр эзлэн мөнгөн медаль хүртлээ.
  2. БЗД-ийн заах арга ур чадварын уралдаанд монгол хэлний багш Д.Дэнсэлбал 4-р байр, эзэлсэн.
  3. Газарзүйн багш Л.Отгонсүрэн Нийслэлийн багш нарын олимпиадад 7-р байр эзлэв.
  4. БЗД-ийн багш нарын мэргэжлийн олимпиадад АШТ-ийн Б.Туяа 2-р байр, англи хэлний багш А.Туул 4-р байр, технологийн багш Г.Баянзул 7-р байр, математикийн багш Н.Хишигсүрэн 10-р байр тус тус эзлэв.
  5. Физикийн багш М.Батбаяр БЗД-т 5-р байр, нийслэлд 7-р байр, улсад 15-р байр эзэлсэн.
  6. 9а ангийн сурагч Б.Батцэцэг “Байт” харвааны 2010 оны Улаанбаатар хотын аварга шалгаруулах тэмцээний эмэгтэйчүүдийн баг 100м-ийн зайн ангилалд амжилттай оролцож, 3-р байр эзлэн хүрэл медиалаар шагнагдав.
  7. 10г ангийн сурагч Т.Чинзориг нь БНХАУ-ын ӨМӨЗО-ны нийслэл Хөх хотод болсон “Монголын туургатан” хүүхдийн спортын ll наадмын ширээний теннисний төрөлд lll  байр эзэлж, хүрэл медаль хүртсэн.
  8. 8а ангийн сурагч И.Өсөхбаяр Нийслэлийн БЗД-ээс зохион байгуулсан “Гэмт хэргээс урьдчилан сэргийлье” гар зургийн уралдаанд тусгай байр эзлэв.
  9. 10г ангийн сурагч Э.Тэмүүлэн БЗД-ийн технологийн олимпиадад 1-р байр
  10. 9а ангийн сурагч Б.Номин БЗД-ийн англи хэлний олимпиадад 3-р байр, нийслэлд 3-р байр, улсад 6-р байр, “Орхон” сургуулийн нэрэмжит англи хэлний нийслэлийн олимпиадад 3-р байр эзэлсэн.
  11. 10а ангийн Б.Амартүвшин “Орхон” сургуулийн нэрэмжит нийслэлийн математикийн олимпиадад тусгай байр
  12. 8в ангийн Ш.Отгонцэцэг Нийслэлийн монгол хэлний олимпиадад 2-р байр
  13. 9в ангийн Б.Бөртэ БЗД-ийн газар зүйн олимпиадад 4-р байр
  14. 4б ангийн Б.Цэцэгсүрэн БЗД-ийн математикийн олимпиадад 6-р байр
  15. 11г ангийн Ц.Анхжаргал БЗД-ийн математикийн олимпиадад 6-р байр
  16. 9в ангийн Б.Номин-Эрдэнэ, 11г ангийн Г.Дэлгэр нар БЗД-ийн орос хэлний олимпиадад тус тус 6-р байр
  17. 8а ангийн Б.Болор-Эрдэнэ БЗД-ийн физикийн олимпиадад 8-р байр
  18. 10г ангийн З.Дөлгөөнзул lll сургуулийн нэрэмжит “Хурд 90” математикийн олимпиадад 5-р байр эзэлсэн амжилт гаргалаа.
  19. 10б ангийн Гэрэлсүрэн боксын өсвөрийн аварга шалгаруулах тэмцээнээс мөнгөн медаль
  20. “Өвлөн бүжицгээе” улсын уралдаанд С.Баатардорж багштай Ардын бүжгийн “Тэмүүжин” хамтлаг 4-р байр
  21. “Солонгос дуу хэн сайн дуулах вэ?” уралдаанд 11г ангийн Б.Хангай 1-р байр, 10а ангийн Ө.Уянга тусгай байр
  22. 8б ангийн Б.Ариунгуа “Уран жиргээ” наадмын дүүрэг, хот тус бүрт “Тэргүүн” байр, улсын уралдаанд тусгай байр эзэллээ.
  23. “Оюутны намар 2010 урлагийн их наадам”-аас “Шилдэг сургууль”-аар шалгарч С.Баатардорж багштай бүжгийн дугуйлангийн сурагч 4б И.Энххүслэн, 3а Б.Хүслэн, 2а Д.Лутмягмар нар “Жалам хар” бүжгээрээ “Шилдэг бүжигчин” боллоо. Мөн 9б Бадамханд “Шилдэг бүжигчин”, 8в Ж.Анужин “Уран нугаралт”-аар “Шилдэг гоц үзүүлбэр”, 11г Э.Номин “Шилдэг хөгжимчин” өргөмжлөл хүртлээ.
  24. Ц.Ууганцэцэг багштай “Үндэсний хөгжим”-ийн “Эгшиглэн” хамтлаг “Шилдэг хөгжмийн хамтлаг”, нэгдсэн найрал дуу, дан найрал дууны сурагчид “Шилдэг найрал дуу”-гаар шалгарсан зэрэг олон амжилтыг гаргажээ.

2011-2012 ОНЫ ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛ

  1. “Алтан цом” хүүхдийн урлагийн их наадмаас 5б ангийн сурагч И.Энххүслэн 2-р байр, мөнгөн медаль, 4а ангийн сурагч Б.Хүслэн lll байр өргөмжлөл, хүрэл медаль, 8а ангийн сурагч П.Саруулбуян, 7а ангийн сурагч Д.Цолмон, тусгай байр тус тус хүртсэн 
  2. 10а ангийн сурагч Г.Батцэцэг байт харвааны “Өсвөр үеийн аварга шалгаруулах тэмцээн”-д 1-р байр
  3. Нийслэлийн монгол хэл-сэтгэхүйн “Тэмүүжин” олимпиадад 5б ангийн сурагч С.Алтанзул, 4б ангийн сурагч Б.Болорчимэг нар I байр, алтан медаль, 4б ангийн сурагч Н.Энхжин III байр, хүрэл медаль, 6а ангийн сурагч А.Энэрэлт, 6б ангийн сурагч Б.Мөнхсарнай, 5б ангийн сурагч С.Хонгорзул, Б.Ундрал, Т.Халиунаа, 4а ангийн сурагч С.Үүрцайх, Л.Маралмаа, Ш.Анударь, Г.Энхжин нар тусгай байр тус тус эзэлсэн
  4. Олон улсын математикийн Кенгуру олимпиадаас 10б ангийн сурагч Ц.Хонгорзул, П.Халиунаа, М.Эрдэнэжаргал, 9б ангийн сурагч А.Анударь нар  3-р зэргийн диплом
  5.  “Миний мэдэх Чингис хаан” олон улсын уралдааны гар урлалын төрлөөр 10а ангийн сурагч М.Дүүрэнжаргал 2-р байр, Э.Санчир 2-р байр, “Алдрын од” алтан медаль хүртсэн байна.
  6. 9б ангийн сурагч Б.Бодь-Эрдэнэ БЗД-ийн байт харвааны “Өсвөр үеийн аварга шалгаруулах тэмцээн”-д 1-р байр, алтан медалийн эзэн болов.
  7. Их засаг лицей сургуулийн “Шилдэг сурагч”-аар шалгарсан 11а Ч.Сумьяабазар, 11б О.Ариунжаргал, 11б Б.Бямбажав нар “Их Засаг” алтан медалиар, 11б Б.Ариунмөрөн, 11в Г.Ганбилэг нар “Алдрын од” алтан медалиар, 11а Б.Амартүвшин, 11г Э.Тэмүүлэн, 11г О.Номин-Эрдэнэ нар “Тэргүүний сурагч” алтан медаль хүртлээ.
  8. 10а ангийн сурагч Г.Батцэцэг Байт харвааны “Насанд хүрэгчдийн аварга шалгаруулах тэмцээн”-д 2-р байр эзлэв.
  9. 2012 оны нийслэлийн “Манлайлагч сурагч”-аар 10в Б.Ундралмаа,  “Авьяаслаг сурагч”-аар 8а Д.Цолмон, 9а П.Саруулбуян нар тодорлоо.

2012-2013 ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛ

  1. Дуу хөгжмийн багш Ц.Ууганцэцэг “Алтан цом” хүүхдийн урлагийн их наадамд сурагчдаа амжилттай зохион байгуулж “Шилдэг багш” алтан медаль хүртлээ.
  2. Монгол хэлний багш Б.Болормаа МЗХ-ний холбооны “Тэргүүний залуу” алтан медаль, нийгмийн ухааны багш Г.Цэвэлмаа “Багшийн хөгжил” уралдааны тэргүүн байр эзлэв.
  3. Багш С.Баатардорж “Алтан цом” улсын уралдааны “Манлай багш”-аар шалгарав.
  4. “Алтан цом” хүүхдийн урлагийн их наадмын дунд насны ангилалд чөлөөт бүжгийн Freestyle хамтлаг тусгай байр, гоцлол дууны төрөлд 9а П.Саруулбуян l байр өргөмжлөл, алтан медаль, 8а Д.Цолмон Il байр өргөмжлөл, мөнгөн медаль, 4а Ш.Анударь lll байр өргөмжлөл, хүрэл медаль, 7б Б.Цэнд, 11в Г.Галбадрах нар тусгай байр, хамтлаг дууны төрөлд 7б ангийн сурагч Г.Хулан, Б.Цэнд, Б.Жамбал  нар ll байр өргөмжлөл, мөнгөн медаль тус тус хүртсэн.
  5. 11а ангийн сурагч Г.Батцэцэг БЗД-ийн нэрэмжит Өсвөр үеийн УАШТ-нд хувиараа алтан медаль, БЗД-ийн нэрэмжит Өсвөр үеийн УАШТ-нд багаараа алтан медаль,  “Бид” ББСБ-ийн нэрэмжит насанд хүрэгчдийн төрөлд багаараа 3-р байр хүрэл медаль, Монголын бүх ард түмний 13-р их наадам, нийслэлийн спортын их наадам насанд хүрэгчдийн тэмцээнд 2-р байр мөнгөн медаль, ОУХМ Ц.Базарсүрэнгийн нэрэмжит өсвөр үеийн дээд амжилтыг 40м, 60м-ийн төрөлд дээд оноо авсан байна. спортын 1-р зэрэг, “Нийслэл өргөө” ХХК-ны 50 жилийн ойд зориулсан насанд хүрэгчдийн цомын төлөө тэмцээнээс чансаагаараа 4-р байр, МУ-ын гавьяат дасгалжуулагч Л.Жамъянсүрэнгийн нэрэмжит “Өсөх ирээдүйтэй шилдэг залуу тамирчин”-д олгодог тусгай шагнал цом, спортын дэд мастер цолны болзол хангажээ.
  6. 7а ангийн сурагч А.Төгөлдөр 2012 оны Үндэсний Бие Хамгаалах “Монгол 30” урлагийн өсвөр үе, идэрчүүдийн улсын аварга шалгаруулах тэмцээний 10-12 насны хүнд жингийн ангилалд 1-р байр, спортын дэд мастер, 2010 оны 10 сард зохиогдсон өсвөрийн “Цахилгаан нударга” тэмцээний 2-р байр эзлэв.
  7. Олон улсын математикийн Кенгуру олимпиадаас 10г ангийн сурагч Б.Эрдэнэсайхан, 10а ангийн сурагч Б.Золбоо, 8б ангийн сурагч А.Анударь, 9б ангийн сурагч П.Халиунаа, 9в ангийн сурагч Ж.Өлзийжаргал 3-р зэргийн диплом хүртэв.
  8. “Гялбаат сор –fashin show”-ны “Шилдгийн шилдэг сургууль” шагнал хүртэж, 10а Э.Бишрэлт 3-р байр “Цагаан сарнай” өргөмжлөлөөр шагнагдан 9б Н.Бямбанаран  фото моделийн төрөлд амжилттай оролцлоо.
  9. 10а ангийн сурагч Б.Номин Монгол-Туркийн хамтарсан сургуулиас зохиогдсон англи хэлний олимпиадад тусгай байр эзлэв.
  10. МХО-ны “Бөөдий-2013” бага насны хүүхдийн уралдаанд 4а ангийн сурагч Ш.Анударь 3-р байр эзлэн хүрэл медаль хүртэв.
  11. М.Цэдэндоржийн нэрэмжит “Уран жиргээ” уралдаанд 8а ангийн сурагч Цолмон тусгай байр эзэллээ.
  12. БЗД-ийн орос хэлний олимпиадад 9а ангийн сурагч Ц.Эрдэнэ-Очир 1-р байр, О.Жаргалан 2-р байр, Газарзүйн олимпиадад 12б ангийн сурагч Б.Нямжав 7-р байр, математикийн олимпиадад 10б ангийн сурагч Сугармаа 10-р байр эзэлсэн.
  13. 4б ангийн сурагч М.Мөнхбат “Оюуны нахиа” сургуулийн монгол хэлний олимпиадад хүрэл медаль хүртлээ.
  •  ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛ
  • Хөгжмийн багш Ц.Ууганцэцэг, бүжгийн багш О.Заяа нар нийслэлийн хөгжим бүжгийн багш нарын дунд зохиогдсон “Ундармал авьяас” тэмцээнд цэнгээнт бүжгийн төрлөөр 3-р байр, найрал дууны төрлөөр тусгай байр тус тус эзэлсэн.
  • БЗД-ийн багш нарын олимпиадаас англи хэлний багш Д.Алтанцэцэг 2-р байр, физикийн багш Б.Амарбаясгалан 5-р байранд орлоо.
  • “Алтан цом” хүүхдийн урлагийн их наадамд гоцлол бүжгийн төрлөөр 8а ангийн сурагч И.Энххүслэн мөнгөн медаль, 10а ангийн сурагч П.Саруулбуян алтан медаль, 9а ангийн сурагч Д.Цолмон тэргүүн байр эзэлж алтан цомын эзэн, 5а ангийн сурагч Ш.Анударь, Ганзориг, 8б ангийн сурагч Б.Цэнд нар тусгай байр тус тус эзэлсэн.
  • Үндэсний бие хамгаалах урлагийн улсын аварга шалгаруулах тэмцээнээс 8а ангийн сурагч А.Төгөлдөр алтан медаль
  • Солонгос хэлний улсын Vll олимпиадад 8б ангийн сурагч Э.Наранбаяр тусгай байр, 9а ангийн сурагч Б.Булган 4-р байранд шалгарлаа.
  • 7а ангийн сурагч Б.Нарантуяа Усан спортын улсын тэмцээнд 3-р байрын эзэн болж, усан спортын 3-р зэргийг хангасан.
  • 11в ангийн сурагч Б.Батсуурь Монгол туургатан хүүхдийн их наадмын чөлөөт бөхийн төрөлд хүрэл медаль хүртсэн.
  • Олон улсын математикийн кенгуру олимпиадад 7а ангийн сурагч Ч.Цогт-Эрдэнэ хүрэл медаль 1-р зэрэг, С.Хонгорзул 3-р зэргийн болзол хангалаа.
  • БЗД-ийн газарзүйн олимпиадаас 9а ангийн сурагч Б.Бархас 1-р байр, Англи хэлний олимпиадаас 11в ангийн сурагч Б.Цэрэн 9-р байр, нийгмийн ухааны олимпиадаас 11б ангийн сурагч О.Бямбацэцэг 4-р байр, 9а ангийн сурагч Д.Цолмон 5-р байр, орос хэлний олимпиадаас 9б ангийн сурагч Ш.Анармаа 4-р байр, 11-р ангийн сурагч А.Төгөлдөр 5-р байр, Б.Болортуяа 7- байр, 11б ангийн сурагч Э.Тамир 8-р байр тус тус эзэлсэн байна.

2014-2015 ОНЫ ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛ

  1. Мэдээлэл зүйн багш Д.Ганчимэг, сургалтын менежер Т.Амар нар МУ-ын засгийн газрын шагнал “Боловсролын тэргүүний ажилтан” цол тэмдгээр шагнагдав.
  2. Хөгжмийн багш Ц.Ууганцэцэг Монголын багш нарын холбооны “Тэргүүний багш” боллоо.
  3. Англи хэлний багш А.Мөнхцэцэг, мэдээлэлзүйн багш Ш.Байгаль, газарзүйн багш Л.Отгонсүрэн, монгол хэлний багш Б.Болормаа нар “Заах аргач” цол тэмдэгээр шагнагдав.
  4. БЗД-ийн багш нарын олимпиадад газарзүйн багш Л.Огтонсүрэн 3-р байр, хүрэл медаль, физикийн багш Б.Амарбаясгалан 4-р байранд тус тус шалгарлаа.
  5. Жамсрангийн Цэвээний нэрэмжит “Монголын соён гэгээрүүлэгчид” олон улсын эрдэм шинжилгээний хуралд түүх, нийгмийн ухааны багш Х.Бат-Эрдэнэ 3-р байр эзлэн хүрэл медаль хүртлээ.
  6. Газарзүйн багш нарын улсын олимпиадад Л.Отгонсүрэн 2-р байр эзлэн мөнгөн медаль хүртлээ.
  7. “Алтан цом” улсын уралдаанаас 11а ангийн сурагч П.Саруулбуян цом, алтан медаль, 3а ангийн сурагч Алтай мөнгөн медаль, 9б ангийн сурагч Б.Хулан хүрэл медаль хүртэж 6а ангийн сурагч Ш.Анударь тусгай байр эзлэн 10а ангийн сурагч Д.Цолмон “Шилдэг дуучин”-аар шалгарсан.
  8. БЗД-ийн орос хэлний олимпиадад 12а ангийн сурагч А.Мөнхбаяр 4-р байр, 12а ангийн сурагч Б.Батсуурь 5-р байр, математикийн олимпиадад 8а ангийн сурагч Б.Энхлхам 2-р байр, мөнгөн медаль, 6б ангийн сурагч Хонгорзул 13-р байр эзэлж нийслэлийн олимпиадад оролцох эрх, нийгмийн ухааны олимпиадад 12а ангийн сурагч Ж.Өлзийжаргал 3-р байр, хүрэл медаль,  газарзүйн олимпиадад 12а ангийн сурагч Намуунаа 3-р байр,  физикийн олимпиадад Б.Цэцэгсүрэн 5-р байр, биологийн олимпиадад Б.Мөнхсарнай 6-р байр эзлэв.
  9. Монголын сурагчдын холбоо, Монген цогцолбор сургууль хамтран зохион байгуулсан Нийслэлийн гар зургийн 7-р олимпиадад 7а ангийн сурагч Г.Дамдинсүрэн 2-р байр эзлэн мөнгөн медаль хүртэв.
  10. БЗД-ийн 84-р сургуулиас зохион байгуулсан математикийн “Түргэн бодолт”-ын олимпиадаас 5а ангийн сурагч С.Чинбаатар 3-р байр, хүрэл медаль,  4а ангийн сурагч Шин Бөэ Зэн 3-р байр эзлэн хүрэл медаль хүртсэн.
  11. Наран бүрэн дунд сургуулиас зохиосон “Япон хэлний анхдугаар олимпиад”-д 12а ангийн сурагч Г.Бөридэм 2-р байр эзлэн мөнгөн медаль хүртлээ.
  12. Монгол-Туркийн хамтарсан дунд сургуулиас зохион байгуулсан математикийн олимпиадад 4а ангийн сурагч Шин Бөэ Зэн тусгай байранд шалгарлаа.
  • ОНЫ ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛ
  • БЗД-ийн багш нарын олимпиадад орос хэлний багш Д.Алтанцэцэг 2-р байранд шалгарав.
  • Нийслэлийн түүх, нийгэм, газар зүйн багш нарын дунд зохиогдсон “Амтат шөл” танин мэдэхүйн тэмцээнд түүх, нийгмийн багш Х.Бат-Эрдэнэ 3-р байранд орлоо.
  • Турк  улсад зохиогдсон ой тогтоолт, цээж бодолт хурдан уншлагын “Memoriad-2015” олон улсын аварга шалгаруулах нээлттэй тэмцээнээс 6а ангийн сурагч С.Чинбаатар алтан медаль хүртлээ.
  • Олон улсын Цээж тоолол соробан сампингийн аварга шалгаруулах 20 дахь удаагийн тэмцээнээс  3а ангийн сурагч Б.Золжаргал хүрэл медаль хүртсэн байна.
  • “Шинэ зуун билиг” сургуулиас зохион байгуулсан математикийн олимпиадаас 5а ангийн сурагч Шин Бөэ Зэн 1-р байранд шалгаран алтан медалийн эзэн болов..
  • Б. Нармандахын нэрэмжит монголын  түүхийн анхдугаар олимпиадаас 10в ангийн сурагч С.Дуламсүрэн тусгай байранд орлоо.
  • БЗД-ийн түүхийн олимпиадад 9а ангийн сурагч М.Мөнхбат 3-р байр, хүрэл медаль, англи хэлний олимпиадад 12б ангийн сурагч Амартүвшин 4-р байр, 12в ангийн сурагч Удвал 8-р байр, физикийн олимпиадад 9а ангийн сурагч Б.Ундрал 6-р байр, 8а ангийн сурагч С.Түшээтөр 9-р байр, орос хэлний олимпиадад 12в ангийн сурагч Г.Ганпүрэв 6-р байр, М.Дайриймаа 7-р байр, 12а ангийн сурагч У.Даваадорж 8-р байр, 9а ангийн сурагч С.Алтанзул, С.Хонгорзул, Б.Ундрал нар тусгай байр, технологийн олимпиадад 12а ангийн сурагч Ө.Есөнзая 4-р байр тус тус эзэлсэн байна.
  • МУГБ Р.Бавуудоржийн нэрэмжит “Шигшээ сорилго- 2016” олимпиадад 8а ангийн сурагч С.Түшээтөр 20-р байр, 10а ангийн сурагч О.Мөнхбаясгалан 26-р байранд орсон.
  • ЕБС-уудын дунд зохиогдсон солонгос хэлний цэвэр бичгийн тэмцээнд 11а ангийн сурагч Э. Оюундарь тусгай байранд оров.
  • Нийслэлийн монгол хэл, бичгийн олимпиадны 2-ын даваанд 9а ангийн сурагч С.Алтанзул 6-р байранд оров.
  • “Үй цай” сургуулийн нэрэмжит хятадын түүх соёлын сэдэвт эсээ бичлэгийн уралдаанд 10в ангийн сурагч Э.Энхжин тусгай байранд шалгарав.
  • Рояал академи дээд сургуулиас зохион байгуулсан “Royal Challenge” англи хэлний тэмцээнд багаараа 1–р байранд орлоо. 
  • Улаанбаатар хотын бүжгийн аварга шалгаруулах тэмцээний залуучууд насны ангилалд латин-америк бүжгийн төрөлд 11в ангийн сурагч О.Маргад 2-р байр эзлэв.
  • Улсын сэтгэх чадварын олимпиадын 2-ын даваанд 5а ангийн сурагч Шин Бөэ Зэн амжилттай оролцон 3-р байранд шалгарч хүрэл медаль хүртлээ.
  • Нийслэлийн “Миний мэдэх Тэмүүжин” олимпиадад 5а ангийн сурагч Д.Намхайдорж 3-р байр эзлэв.
  • Нийслэлийн боловсролын газар болон Монголын үндэсний төв номын сангаас хамтран зохиосон “Ном бүтээх аян”-д 10-р ангийн шилдэг уран бичигтэн сурагчид амжилттай оролцож “Цорын ганц ном”-д өөрсдийн бичвэрийг оруулан батламжаа гардан авлаа.
  • Олон улсын математикийн Кенгуру олимпиадаас 5а ангийн сурагч Б.Ширчин 1-р зэрэг хүрэл медаль, Шин Бөэ Зэн 1-р зэрэг алтан медаль, 3б ангийн сурагч Х.Мөнх-Очир 1-р зэрэг мөнгөн медаль, 6а ангийн сурагч С.Чинбаатар 1-р зэрэг хүрэл медаль хүртэж, 5 сурагч 2-р зэргийн диплом, 10 сурагч 3-р зэргийн дипломын болзол хангажээ.
  • ОНЫ ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛ
  • МУ-ын засгийн газрын шагнал “Боловсролын тэргүүний ажилтан” цол тэмдгээр бага ангийн багш Д.Энхбаяр шагнагдсан.
  • МУБСШУСЯ-ны “Жуух бичиг”-ээр орос хэлний багш Доржиева С.Б. шагнагдсан.
  • Англи хэлний багш Б.Бурмаа “Ахлах багш”, бага ангийн багш Б.Уранчимэг, С.Сумъяасүрэн, монгол хэл уран зохиолын багш Ж.Дариймаа нар “Арга зүйч багш” цол тэмдгээр тус тус шагнагджээ.
  • БЗД-ийн багш нарын илтгэлийн уралдаанд түүх, нийгмийн багш Г.Цэвэлмаа амжилттай оролцон 3-р байранд шалгарав.
  • “Шинэ зуун билиг” сургуулиас зохион байгуулсан математикийн олимпиадаас 3а ангийн сурагч Лхагва-Эрдэнэ 2-байр, мөнгөн медаль, Т.Мишээл 3-р байр, хүрэл медалийн болзол тус тус хангалаа.
  • Арабын нэгдсэн Эмират улсын Дубай хотод зохиогдсон олон улсын цээж тоолол, сампингийн тэмцээнээс 4б ангийн сурагч Б.Мөнх-Очир ганцаарчилсан төрөлд цом мөнгөн медаль, 4а ангийн сурагч Б.Золжаргал, 6а ангийн сурагч Б.Ширчин, Х.Сувд  багаараа хүрэл медаль хүртсэн.
  • Хүүхэд залуучуудын хөгжлийн газрын “Авьяас алтан медаль”-аар 6а ангийн сурагч Б.Агиймаа, С.Энхчимэг нар шагнагдлаа.
  • “Бяцхан тод авьяастан” улсын уралдаанд 6б ангийн сурагч Б.Нарансолонго 3-р байр эзлэн хүрэл медаль хүртлээ.
  • Үндэсний аварга шалгаруулах цээж тоолол, сампингийн тэмцээнээс 6а ангийн сурагч Б.Ширчин алтан медаль, Х.Сувд хүрэл медаль тус тус хүртэж, Монголын хүүхдийн ордны “Эрдэм хүрэл” алтан медалиар шагнагдлаа.
  • Олон улсын математикийн Кенгуру олимпиадад 3а ангийн сурагч У.Мишээл 1-р зэрэг алтан медаль, 2б ангийн сурагч Г.Очирпүрэв, 3а ангийн сурагч Б.Буянбат, 3б ангийн сурагч Б.Маргад-Эрдэнэ, 4б ангийн сурагч Х.Мөнх-Очир, 6а ангийн сурагч Шин Бөэ Зэн нар 1-р зэрэг мөнгөн медаль, 2б ангийн сурагч Б.Солонго 1-р зэрэг хүрэл медаль хүртэж, 11 сурагч 2-р зэрэг, 14 сурагч 3-р зэргийн дипломын болзол хангасан байна.

2017-2018 ОНЫ ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛ

  1. Олон улсын математикийн кенгуру олимпиадад 3б ангийн сурагч Б.Азжаргал, 4а ангийн сурагч Б.Бат-Эрдэнэ, 7а ангийн сурагч Шин Бөэ Зэн нар  1-р зэрэг, алтан медаль, 3а ангийн сурагч Ж.Гантөгөлдөр, 7а ангийн сурагч С.Энхчимэг 1-р зэрэг, мөнгөн медаль, 4а ангийн сурагч У.Мишээл, Т.Мишээл, 4б ангийн сурагч Б.Маргад-Эрдэнэ, Б.Төгсбаяр, 5а ангийн сурагч Б.Золжаргал 1-р зэрэг, хүрэл медаль, 16 сурагч 2-р зэрэг, 10 сурагч 3-р зэргийн дипломын болзол хангасан байна.
  2. Улсын мэтгэлцээний уралдаанд 12б ангийн сурагч Б.Цэцэгсүрэн амжилттай оролцон мөнгөн медаль хүртсэн байна.
  3. Нийслэлийн гар зургийн уралдаанд 7б ангийн сурагч Б.Акбөпе мөнгөн медаль хүртлээ.
  4. Математик статистик загварчлалын улсын анхдугаар уралдаанд 12б Б.Цэцэгсүрэн ахлагчтай баг тусгай байр эзэллээ.
  5. Байгалийн ухааны хичээлүүдийн нэгдсэн олимпиадад 7а ангийн сурагч Шин Бөэ Зэн алтан медаль хүртсэн.
  6. 33-р сургуулийн нэрэмжит химийн олимпиадад 11а ангийн сурагч С.Алтанзул хүэрл медаль авлаа.
  7. БНСУ-ын Элчин Сайдын Яамнаас зохион байгуулсан И Тэ Жүн эмчийн дурсгалд зориулсан гар зураг, ярианы тэмцээнд 11б ангийн сурагч Ариунжаргал 1-р байр эзлэв.
  8. Математик сонины нэрэмжит “Ирээдүйн мянгат” улсын уралдаанд 7а ангийн сурагч Шин Бөэ Зэн алтан медаль, 7б ангийн сурагч Б.Анужин, 3а ангийн сурагч Ж.Гантөгөлдөр нар мөнгөн медаль, 1б ангийн сурагч Б.Билгүүн, 5б ангийн сурагч Х.Мөнх-Очир нар хүрэл медаль хүртэж, 5а ангийн сурагч Г.Нандин-Эрдэнэ тусгай байранд шалгарав.
  9. Нийслэлийн математикийн “Шидэт квадрат” олимпиадад 1а ангийн сурагч Б.Баяржаргал, 3а ангийн сурагч А.Мөнх-Алдар, 7а ангийн сурагч Шин Бөэ Зэн нар алтан медаль, 3б ангийн сурагч С.Содцэцэг, 7б ангийн сурагч Б.Анужин нар хүрэл медаль хүртэж, 4а ангийн сурагч Б.Буянбат, Ж.Хонгорзул, Б.Нархажид, Т.Мишээл, 3а ангийн сурагч Ж.Гантөгөлдөр, 5б ангийн сурагч Х.Мөнх-Очир, 7а ангийн сурагч Э.Оч-Эрдэнэ нар тусгай байр эзэллээ.
  10. БНСУ-ын Элчин Сайдын Яамны гар зургийн уралдаанд 11б ангийн сурагч Ариунжаргал 1-р байр, 7а ангийн сурагч Намхайдорж тусгай байр эзлэв.
  11. Богд банкны нэрэмжит гар зургийн уралдаанд  10а ангийн сурагч Э.Маргад 1-р байр, 7а ангийн сурагч С.Энхчимэг 2-р байр, 8а ангийн сурагч С.Чинбаатар 3-р байр, 6а ангийн сурагч Б.Энхгэрэл, 7б ангийн сурагч Б.Акбөпе, 6а ангийн сурагч Хонгорзул тусгай байр эзлэв.
  12. Нийслэлийн монгол хэл-сэтгэхүйн “Миний мэдэх Тэмүжин” олимпиадад 3а ангийн сурагч Б.Соднамуун алтан медаль, 2б ангийн сурагч Э.Мишээл, 5а ангийн сурагч Б.Анхныбаяр мөнгөн медаль, 5б Г.Мөнх-Од, М.Золбоо, О.Ану, 4а У.Мишээл, Д.Ангараг, Г.Азжаргал, Б.Буянбат, 3б Б.Солонго, С.Содцэцэг, У.Мойл, Э.Цэлмүүн, 4б М.Бөртэ, О.Анударь, Г.Болор-Эрдэнэ, Б.Золжаргал нар хүрэл медаль хүртэж, 5б ангийн сурагч Х.Мөнх-Очир, Ү.Есүхэй нар тусгай байр эзэллээ.
  13. Нийслэлийн илтгэлийн уралдаанд 11б ангийн сурагч Т.Сувдаа 1-р байранд шалгарав.
  14. БЗД-ийн математикийн олимпиадад 7а ангийн сурагч Шин Бөэ Зэн 1-р байр, С.Энхчимэг тусгай байр, физикийн олимпиадад 8а ангийн сурагч С.Чинбаатар тусгай байр, түүхийн олимпиадад 11а ангийн сурагч С.Хонгорзул 2-р байр, мэдээлэлзүйн олимпиадад 7б ангийн сурагч Анужин тусгай байр тус тус эзлэв.
  15. “Номч” сургуулийн нэрэмжит математикийн олимпиадад 3а ангийн сурагч Б.Бат-Эрдэнэ, 7а ангийн сурагч С.Энхчимэг, 8а ангийн сурагч С.Чинбаатар нар хүрэл медаль хүртэж, Ж.Хонгорзул, Б.Нархажид нар тусгай байранд шалгарлаа.
  16. “Шинэ зуун билиг” сургуулиас зохион байгуулсан математикийн олимпиадад 8а ангийн сурагч С.Чинбаатар мөнгөн медаль хүртлээ.
  17. “Төгс билиг” сургуулийн нэрэмжит “Чадвар-8” математикийн олимпиадад 7а ангийн сурагч Шин Бөэ Зэн хүрэл медаль хүртэж, 7б ангийн сурагч Б.Анужин тусгай байр эзлэв.
  18. “Номч” сургуулийн нэрэмжит математикийн олимпиадад 3б ангийн сурагч Б.Солонго хүрэл медаль хүртэн 5б ангийн сурагч Х.Мөнх-Очир тусгай байр эзэллээ.
  19. ЭЗҮДС-ийн нэрэмжит математикийн олимпиадад 7а ангийн сурагч С.Энхчимэг мөнгөн медаль хүртлээ.
  20. “Онол” сургуулийн нэрэмжит математикийн олимпиадад 8а ангийн сурагч С.Чинбаатар хүрэл медаль авлаа.
  21. Olimpiad.mn  сайтын нэрэмжит Мазаалай-2017 олимпиадад 7а ангийн сурагч Шин Бөэ Зэн алтан медаль хүртэж, С.Энхчимэг тусгай байр эзлэв.
  22. Глобал ДС-ийн нэрэмжит англи хэлний олимпиадад 4б ангийн сурагч А.Мишээл хүрэл медаль хүртлээ.
  23. “Глобал Шинэ зууны удирдагч” сургуулийн нэрэмжит нийслэлийн англи хэлний олимпиадад 4а ангийн сурагч У.Мишээл хүрэл медаль хүртэж, Э.Амирлан, Д.Ангараг, 5б ангийн сурагч С.Соёмбо нар тусгай байр эзлэв.
  24. БЗД-ийн Жудо Бөхийн Аварга шалгаруулах тэмцээнд 12б ангийн сурагч Б.Цэнд, 10а ангийн сурагч Ж.Сүхбат нар алтан медаль авлаа.
  25. БЗД-ийн Самбо Бөхийн Аварга шалгаруулах тэмцээнд 12б ангийн сурагч Б.Цэнд алтан медаль хүртсэн амжилт гаргалаа.
  26. Жудо бөхийн Улсын Аварга шалгаруулах тэмцээнээс 10а ангийн сурагч Ж.Сүхбат нар алтан медаль хүртсэн.
  27. Нийслэлийн хувийн хэвшлийн сургуулиудын дунд зохиогдсон сагсан бөмбөгийн аварга шалгаруулах тэмцээнд охидын баг мөнгөн медаль хүртэж, хөвгүүдийн баг тусгай байр эзлэв.
  28. УЗН-ийн нэрэмжит сагсан бөмбөгийн тэмцээнд охидын баг мөнгөн медаль авлаа.
  29. “Алтан цом” улсын уралдааны гоцлол бүжгийн төрөлд 7а ангийн сурагч Х.Энгүүн, 6в ангийн сурагч Б.Эмүүжин нар 2-р байр, хамтлаг бүжгийн төрөлд 5а ангийн сурагчид тусгай байр, дууны төрөлд ахлах насны ангилалд хамтлаг дуу 1-р байр, дунд насны хамтлаг дуу тусгай байр, 8б ангийн сурагч У.Эгшигхур 3-р байр, 8а ангийн сурагч С.Энхчимэг, 10б ангийн сурагч Б.Дашханд нар тусгай байр, гоцлол хөгжмийн төрөлд 7а ангийн сурагч Б.Отгонбилэг 3-р байр эзэллээ.

2018-2019 ОНЫ ХИЧЭЭЛИЙН ЖИЛ

  1. БЗД-ийн багш нарын олимпиадад нийгмийн ухааны багш Г.Цэвэлмаа 2-р байр мөнгөн медаль, бага ангийн багш Б.Уранчимэг 2-р байр мөнгөн медаль, технологийн багш Ц.Энхсаран, мэдээлэл зүйн багш Ш.Байгаль  нар тусгай байранд шалгарав.
  2. Нийслэлийн түүх, нийгмийн багш нарын олимпиадаас Г.Цэвэлмаа 1-р байр эзлэн алтан медаль хүртэв.
  3. Япон хэлний олимпиадаас 12б ангийн сурагч Н.Ариунжаргал 3-р байр хүрэл медаль хүртлээ.
  4. 12б ангийн сурагч Ж.Уянга орос хэлний дүүргийн олимпиадад амжилттай оролцон 2-р байр эзэлж мөнгөн медаль, нийслэлийн олимпиадаас мөнгөн медаль, улсын олимпиадаас мөнгөн медаль тус тус хүртэн ОХУ-д тэтгэлэгтэй суралцах эрх авлаа.
  5. “Глобал” ОУС-ын математикийн олимпиадад 8а ангийн сурагч Шин Бөэ Зэн, 9а ангийн сурагч С.Чинбаатар, 8б ангийн сурагч Б.Хишигдэлгэр нар 3-р байр эзлэн, хүрэл медаль хүртлээ.
  6. БЗД-ийн монгол хэл, бичгийн олимпиадад 7а ангийн сурагч З.Амингэрэл хүрэл медаль хүртэж, математикийн олимпиадад 8а ангийн сурагч Шин Бөэ Зэн алтан медаль хүртэн 5а ангийн сурагч Б.Бат-Эрдэнэ тусгай байранд шалгарлаа. 
  7. Нийслэлийн математикийн олимпиадад 8а ангийн сурагч Шин Бөэ Зэн 1-р байр эзлэн алтан медалийн болзол хангалаа.
  8. Сэтгэн бодох чадварын нийслэлийн олимпиадад 8б ангийн сурагч Б.Анужин 3-р байр эзлэн хүрэл медаль хүртлээ.
  9. “Ингүүмэл-1” монгол хэл, математик 50*50 олимпиадад 9а ангийн сурагч С.Чинбаатар, 8а ангийн сурагч Шин Бөэ Зэн, 7а ангийн сурагч З.Амингэрэл нар  алтан медаль, 9а ангийн сурагч Мөнх-Орших, 8а ангийн сурагч Энхзул, 5а ангийн сурагч Бат-Эрдэнэ, 4а ангийн сурагч Маргад нар хүрэл медаль хүртсэн.
  10. Сэтгэн бодох чадварын XYII олимпиадад 8а ангийн сурагч Шин Бөэ Зэн алтан медаль, 8б ангийн сурагч Б.Анужин хүрэл медалийн эзэн боллоо.
  11. Нийслэлийн түүхийн олимпиадад 11а ангийн сурагч Ц.Уянсэтгэл 3-р байр эзлэн, хүрэл медаль хүртсэн.
  12. “Эх хэл-Эрдмийн түлхүүр” монгол хэлний нийслэлийн олимпиадад 7а ангийн сурагч З.Амингэрэл мөнгөн медаль, 9а ангийн сурагч С.Нарандулам хүрэл медаль авлаа.
  13. “Оюуны хурд-2019” нийслэлийн математикийн олимпиадад 8а ангийн сурагч Шин Бөэ Зэн, 8б ангийн сурагч Б.Хишигдэлгэр нар алтан медаль, 8б ангийн сурагч Б.Анужин мөнгөн медалиар тус тус шагнуулав.

Олон улсын математикийн Кенгуру олимпиадад 4б ангийн сурагч Н.Итгэл, 5а ангийн сурагч Н.Лхагва-Эрдэнэ, 5б ангийн сурагч Б.Маргад-Эрдэнэ, 7а ангийн сурагч Л.Эрхэмбаяр, 8а ангийн сурагч Шин Бөэ Зэн нар 1-р зэрэг, мөнгөн медаль, 5а ангийн сурагч Б.Бат-Эрдэнэ, 8б ангийн сурагч Б.Хишигдэлгэр, 9а ангийн сурагч С.Чинбаатар нар 1-р зэрэг хүрэл медаль авч, 12 сурагч 2-р зэрэг, 11 сурагч 3-р зэргийн дипломын болзол хангасан байна.